Api برای پادکست فارسی

Api هزارو: تلاش برای دنیایی بازتر

پادکست متعلق به دنیای آزاد اینترنت است. جایی که هنوز شرکت‌های بزرگ به آن چنگ ننداخته‌اند و همه مستقلند. دلایل این چرا و چگونه فضای پادکست در جهان به این شکل، شکل گرفته است خارج از حوصله‌ی این معرفی‌نامه است اما پایه و اساس این جهان آزاد تکنولوژی فید یا همان RSS2.0 است.

مدت زمان زیادی از شکل‌گیری این تکنولوژی میگذرد اما دنیای پادکست بر خلاف دنیای بلاگ ها هنوز از آن گذر نکرده است. بهای این ازادی گوناگونی شیوه‌های دسترسی و شیوه‌های میزبانی از پادکست است که هنوز که هنوز است نه تنها در ایران که در جهان هم اپلیکیشن یا پلتفرم همه گیری برای گوش دادن به پادکست وجود ندارد. میتوانید مقایسه کنید با دنیای ویدیو که همه به یوتیوب ارجاع میدهند یا دنیای بلاگ که همه به مدیوم یا نسخه ایرانی آن ویرگول ارجاع میدهند. ما فکر میکنیم باید راه‌حل هایی برای حل این مشکلات باشد.

هزارو نمیخواهد سنت شکن باشد بلکه میخواهد با این دنیای آزاد همراهی کند و شاید کمی از مشکلاتش را حل کند. بات تلگرامی دیوار پادکست فارسی یکی از این تلاشها بود ، امروزهم ما از رابط کاربری برنامه نویسی دیوار پادکست فارسی یا همان API هزارو رونمایی میکنیم.

پیدا کردن فید پادکست‌های فارسی بسیار سخت است و تا قبل از دیوار پادکست فارسی یه جز پلتفرمهایی جهانی که همه پادکست‌های دنیای را پشتیبانی میکنند، جایی نبود که بشود آزادانه به ‌همه‌ی پادکست‌های فارسی که با فید منتشر میشوند دسترسی داشت. برای همین ما تصمیم گرفتیم تا با آزاد کردن دسترسی دیتابیس‌های دیوار پادکست فارسی از طریق رابط کاربری برنامه نویسی، ساختن نرم افزار برای پادکست فارسی را برای همه ساده‌تر کنیم.

تا امروز شرکت‌هایی که میخواستند پادکست فارسی را در وبسایت خود یا اپلیکیشن خود بگنجانند، با مشکلات کپی رایت و کار کردن با تکنولوژی فید دست وپنجه نرم میکردند و تقریبا نیاز بود که با تک تک پادکسترهای فارسی زبان تماس بگیرند، اطلاعات را دریافت و کسب اجازه کنند، خب این مشکل دیگر وجود ندارد.

رابط کاربری برنامه نویسی هزارو تمام فایلها را از روی فید خود پادکست‌ها میخواند و آدرس ان را در اختیار شما قرار میدهد و این به این معناست که حقوق پادکستر به طور کامل حفظ میشود و نگرانی از جهت کپی رایت دیگر وجود ندارد.

همانطور که دیوار پادکست فارسی از یک پروژه آخر هفته تبدیل شد به یک استارت آپ امیدواریم که این Api هم منجر به شکل گیری پروژه‌های دیگری توسط توسعه دهندگان مستقل شود.

میتوانید در اینجا به داکیومنت های این ای پی آی دسترسی داشته باشید و آنها را بخوانید. استفاده از این رابط کاربری رایگان است و صرفا برای استفاده هم کافی است اینجا درخواست خود را ارسال کنید تا API key برای شما صادر شود.

در جهانی که به سمت انحصار میرود، هزارو میخواهد دنیای بازتر و آزادتر و زیباتر بسازد، ممنون که همراه مایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *