موسیقی رایگان برای پادکست فارسی

۱۴ وبسایت برای پیدا کردن موسیقی‌های رایگان مخصوص پادکست

در تمامی پادکست‌های خوب و معروف، همیشه صدای موسیقی و افکت‌های صدا در پس‌زمینه جلب توجه میکنند. انتخاب موسیقی و صدای خوب یک بخش مهم زمینه تولید یک پادکست موفق است. اما یک قضیه مهم اینجا وجود دارد.

اگر قصد دارید که درگیر قوانین کپی‌رایت نشوید، بهتر است که از موسیقی‌ها و صداهای رایگان استفاده کنید. بعضی از سرویس‌های میزبانی پادکست و حتی آیتوینز ممکن است به رعایت حق کپی رایت حساس باشند و در صورت استفاده از موسیقی‌های دارای حق کپی رایت پادکست شما را از دسترس خارج کنند.

البته در ایران قوانین کپی‌رایت بین‌المللی مصداقی ندارد، اما به هر صورت، اگر به دنبال رعایت حقوق کپی‌رایت هستید، راه‌هایی برای این کار وجود دارد. می‌توانید در یک سری سایت عضو شوید که به شما حقوق استفاده از موزیک‌های موجود را خواهد کرد. به جای خریداری هر صدا، می‌توانید به صورت ماهانه پول دهید یا تنها از صاحب اثر نام ببرید.

اجازه دهید با این سرویس‌ها بیشتر آشنا شویم

Incompetech

سرویس Incompetech شامل قطعه‌های بسیاری است که همگی رایگان هستند. می‌توانید با ذکر منبع و لینک، از موزیک‌ها استفاده کنید، در غیر این صورت امکان پرداخت لایسنس ‌قطعه‌ها را خواهید داشت. با ورود به سایت متوجه خواهید شد که بسیاری از موزیک‌ها را شنیده‌اید چون این وبسایت یک وبسایت محبوب و رایگان است.

Silverman Sound Studios

سرویس Silverman کیفیت تولید بسیار بالایی دارد و اگر منبع را ذکر کنید، کاملا و ۱۰۰ درصد رایگان خواهد بود. سیستم جستجوی سایت بسیار مناسب است و می‌توانید با فیلتر کردن و شنیدن یک تکه از موسیقی، متوجه کلیت آن شوید. همچنین می‌توانید با یک هزینه کم، لایسنس کارها را دریافت کنید.

Free Music Archive

وبسایت Free Music Archive از صدها هنرمند سرتاسر جهان موسیقی و اثر جمع‌آوری می‌کند. اگر به دنبال یک موسیقی برای شروع پادکست خود هستید، هزاران قطعه وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. همانجور هم که از نام وبسایت هم مشخص هست، همه رایگان هستند.

Bensound

Bensound هم یک سایت جذاب و خوب برای دریافت موسیقی رایگان و باکیفیت است. استفاده از این وبسات به خاطر رابط کاربری خوب، آسان خواهد بود. همانند دیگر گزینه‌ها، خدمات این سایت هم با ذکر منبع رایگان است و بدون ذکر منبع باید هزینه مشخصی را پرداخت کنید.

Audionautix

Audionautix هم وبسایتی است که موسیقی پس‌زمینه ارائه می‌دهد و همگی با ذکر منبع و نام هنرمند رایگان خواهند شد. موسیقی‌ها و قطعه‌های موجود همگی کیفیت ساخت بالایی دارند، اما رابط کاربری باعث می‌شود که کار با سرویس سخت باشد.

Purple Planet

این سرویس هم قطعه‌های فراوانی دارد که جستجو در بین آن‌ها بسیار آسان خواهد بود. می‌توانید قطعه‌ها را به صورت مجموعه دریافت کنید. اگر پادکست شما هر فصل یک تم موسیقی خاص دارد، کار مجموعه‌ای به درد شما می‌خورد. با ذکر منبع به صورت رایگان قطعه‌ها را دریافت کنید یا اینکه یک هزینه کوچک برای لایسنس پرداخت کنید.

Icons8

Icons8 به تازگی شروع به کار کرده و خزانه موسیقی این سرویس پر از قطعه‌های ۳۲۰ کیلوبایتی است. هزینه پرداختی شما هم تنها ذکر یک لینک خواهد بود. اگر به دنبال فایل‌های WAV هستید و نمی‌خواهید لینک منتشر کنید، پس باید ۲۰ دلار ماهانه پرداخت کنید.

Free PD

Free PD کمی با بقیه نمونه‌ها متفاوت است. تمامی موسیقی‌ها کاملا رایگان هستند و هیچ کپی‌رایتی ندارند. پس نیاز به ذکر منبع و پرداخت هزینه نیست.

Audiojungle

Audiojungle سیستم متفاوتی دارد و به صورت رایگان امکان دسترسی به آرشیو وبسایت را ندارید. اما اگر بودجه کافی برای ثبت‌نام را داشته باشید، می‌توانید به هزاران قطعه و افکت صدا دسترسی پیدا کنید.

Pond5

Pond5 هم همانند گزینه قبلی نیازمند پرداخت پول برای لایسنس است. اما بد نیست که نگاهی به آن داشته باشید. رابط کاربری زیبا و کارآمد است. بسیاری از کاربران یوتیوب از این سرویس استفاده می‌کنند.

ZapSplat

ZapSplat تمامی موسیقی‌های خود را به صورت گروهی و دسته‌بندی در اختیار شما قرار می‌دهد. با ذکر منبع یا پرداخت هزینه می‌توانید بدون محدودیت از تمامی آثار استفاده کنید.

Freesound

سرویس Freesound آرشیو منظمی ندارد. آثار به درستی دسته‌بندی نشده و نیاز به جستجو جدی وجود دارد. اما قطعات جذابی در این سرویس وجود دارد و همگی با ذکر منبع رایگان هستند.

Soundbible

افکت‌های صدایی خود را با ذکر منبع از Soundbible دانلود کنید. افکت‌های فراوانی برای پادکست در این آرشیو وجود دارد.

و در نهایت کتابخانه موسیقی یوتیوب یکی از معروفترین و آزاد ترین کتابخانه‌های صوتی جهان را فراموش نکنید.

جمع‌بندی

هزاران سایت موسیقی و افکت صدا در اینترنت وجود دارد. هر روزه به این تعداد افزوده هم می‌شود. هنگامی که این قطعات را دانلود می‌کنید دقیق شرایط لایسنس را مطالعه کنید تا قانونی را نقض نکنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *