کمپین تبلیغات روی پادکست فارسی

راهنمای تبلیغات روی پادکست(۲): طراحی یک کمپین پادکست بخش اول

شاید .

اگر به فکر تبلیغ در یک پادکست هستید، باید یک کمپین بی‌نقص طراحی کنید. ۷ قدم کلی در این زمینه وجود دارد. در این مطلب ابتدا به ۳ قدم آشنا خواهیم شد و ۴ قدم باقی‌مانده را در مقاله آینده معرفی خواهیم کرد.

کمپین تبلیغاتی روی پادکست فارسی
کمپین تبلیغاتی روی پادکست

قدم اول: اهداف تبلیغات روی کمپین پادکستی خود را مشخص کنید

برای رسیدن به موفقیت باید هدف و مقصد خود را مشخص کنید. برای بسیاری از افراد، بالا رفتن فروش هدف است، اما افزایش فروش به موارد زیادی وابسته است. برای رسیدن به فروش، نیازمند معرفی، نظر، فکر کردن، مقایسه کردن و در نهایت خرید است. یک کمپین تبلیغاتی و اسپانسرشیپ در پادکست می‌تواند مسیر را ساده‌تر کند.

تلاش کنید که پیشنهاد شما کاملا مشخص باشد. سعی کنید اطلاعات کافی برای خرید را به مشتری ارائه دهید و سپس انتظار فروش داشته باشید.

قدم دوم: اصلاح پیشنهاد پادکستی

مجری پادکست مهر اعتماد را در اختیار دارد. او به شما اعتماد می‌کند و اعتماد خود را قرض می‌دهد. تمام اطلاعات را به آن‌ها بدهید تا کارشان ساده‌تر شوید. یک تبلیغ زمانی تاثیرگذار است که مجری از زبان خود صحبت کند. به جای متن آماده، یک سری نکته ارائه دهید.

در لیست نکات، باید نکاتی همچون آدرس شما، محصول شما، مشخصات و قیمت محصول شما وجود داشته باشد. می‌توانید در حد امکان پیشنهاد مصرف کالا را به مجری بدهید. بدین ترتیب تبلیغ مجری از تجربه شخصی خواهد بود و عملکرد بهتری را شاهد خواهید بود. اگر مشاور تبلیغاتی دارید، در چنین زمینه‌ای از آن‌ها کمک بخواهید.

قدم سوم: پیشنهاد برد-برد-برد

تبلیغات پادکستی عموما شامل یک کد تخفیف می‌شود. این بدین خاطر است که چنین چیزی تاثیرگذار خواهد بود. البته مطمئنا ترجیح می‌دهید کیفیت محصول مشتری را ترغیب کند. با این حال نیازمند هل دادن مشتری به سمت خرید هستید. مسئله فقط این نیست که یک کد تخفیف وجود دارد. بلکه این تخفیف توسط مجری پادکست ارائه شده، پس شکل یک دعوتنامه شخصی را دارد.

همچنین شنوندگان آدم‌های باهوشی هستند. مطمئنا می‌دانند که اسپانسرشیپ محصول شما، باعث شده پادکست فعال و رایگان باشد. اگر پیشنهاد شما مناسب و خوب باشد، شنونده به دنبال خرید خواهد رفت. در این صورت آن‌ها یک محصول خوب دریافت می‌کنند، شما فروش خواهید کرد و آن‌ها پادکست مورد علاقه خود را پشتیبانی خواهند کرد. این یک شرایط برد-برد-برد است.

ارائه یک پیشنهاد مانند عضویت هفتگی یا ماهانه رایگان، کد تخفیف زیر ۳۰ یا ۲۰ درصد، همگی گزینه‌های کم‌ریسکی هستند. این جنس تخفیف ها باعث می‌شود که شنوندگان حس کنند که این پادکست به آن‌ها یک پیشنهاد ویژه را عرضه کرده. همچنین می‌توانید کد تخفیف خود را با نام پادکست یکی کنید تا بهتر امکان بررسی کمپین تبلیغاتی را داشته باشید.

حتی اگر محصول شما، امکان تخفیف خوردن و عضویت رایگان را ندارد، سعی کنید که پیشنهادی جذاب را ارائه دهید. باعث شنونده حس کند که این قسمت و این پادکست خاص است و چنین پیشنهادی را به خاطر طرفداری از پادکست دریافت کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *