اندازه گیری کمپین پادکست فارسی

راهنمای تبلیغات روی پادکست (۴): چگونه کمپین پادکستی خود را رصد کنید؟

شاید .

برای مدیریت یک کمپین تبلیغاتی موفق، نیازمند تجربه و بهبود هستید. رسیدن به موفقیت، همانند یک سری آزمایشات علمی است، نیازمند تکرار هستید. موفقیت زمان‌بر است و ممکن است که کمپین شما نیازمند تکرار و آزمایش باشد تا بتواند مسیر درست خود را پیدا کند.

اولین قدم در این زمینه، این است که بتوانید کارآمدی کمپین تبلیغات در یک پادکست را اندازه‌گیری کنید. در این مطلب با دو نکته آزمایش و بهبود آشنا خواهید شد. کمپین‌های موفق از چندین تاکتیک برای اندازه‌گیری موفقیت تبلیغات پادکست استفاده می‌کنند. چهار تاکتیکی که در ادامه ذکر می‌شود، معمول‌ترین هستند.

آدرس شخصی

آدرس یا URL شخصی‌سازی شده یک راه مناسب برای دسته‌بندی و بررسی کمپین‌های تبلیغاتی مخصوصا کمپین‌های دارای تخفیف است. هر آدرس URL باید منصوب به یک پادکست باشد. از این طریق متوجه می‌شوید که کدام پادکست بیشترین ورودی را دارد. به صورت کلی اگر یک URL مشخص دارای پیشنهاد نباشد، کارآمدی کمتری دارد. در محاسبات خود این نکته را به خاطر بسپارید.

کد‌های پروموشن و تخفیف

یک مشتری، زمان خرید و نزدیک به پرداخت، توانایی ثبت کد تخفیف را دارا خواهد بود. اگر برای چندین برنامه و چندین اپیزود از کد استفاده می‌کنید، این کدها را تفکیک کنید. همچنین سعی کنید که کدی را به هر پادکست ارائه دهید که متن آن با نام پادکست یا موضوع پادکست همخوانی دارد. بدین ترتیب، یک داده تازه جمع‌آوری خواهید کرد.

ترافیک وب و منشن‌های شبکه‌های اجتماعی

از زمان دقیق عرضه تبلیغات خود باخبر شوید. با اپراتور تبلیغاتی یا مسئولین پادکست صحبت کنید و آمار دقیق را کسب کنید. سپس از این طریق می‌توانید متوجه شوید که چه میزان ترافیک را در چه ساعاتی دریافت کرده‌اید و عرضه تبلیغات چه تاثیری بر این ترافیک گذاشته است.

همچنین تغییرات در زمینه شبکه‌های اجتماعی را هم رصد کنید. آیا فالوور تازه دریافت کرده‌اید؟ آیا منشن تازه دریافت کرده‌اید؟ تمامی این آمار همگی بخشی از اندازه‌گیری موفقیت کمپین تبلیغات پادکست است.

نظرسنجی

یکی از اصلی‌ترین روش‌های جذب داده در زمینه تبلیغات، نظرسنجی است. به عنوان یک شرکت موفق باید نظرسنجی‌های مختلفی را راه‌اندازی کنید. همچنین در فرم نظرسنجی خود گزینه آشنایی با برند از طریق پادکست را اضافه کنید تا مردم بتوانند دلیل خود برای آشنایی با برند شما را اعلام کنند.

می‌توانید از مجری پادکست هم بخواهید که این نکته را یادآوری کند. مثلا می‌تواند بگوید که: «حتما به خاطر داشته باشید که ذکر کنید از طریق پادکست ما با برند الف یا ب آشنا شدید.»

نکات اضافی

راه‌های مختلف دیگری برای شناسایی و بررسی کمپین وجود دارد. یکی از این راه‌ها ساخت یک صفحه لندینگ شخصی است. مثلا اگر شنوندگان پادکست الف وارد لینک معرفی شده می‌شوند، صفحه لندینگ شما می‌تواند تیتری مانند :« مخاطبین پادکست الف خوش آمدید.» داشته باشید. چنین چیزی حس خوبی ارائه خواهد داد و حس شخصی بودن تبلیغات شما را بیشتر خواهد کرد.

این نکات را رعایت کنید. در طول زمان بررسی خود را تکرار کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید و نکات خوب را تقویت کنید. مطمئنا با تلاش به یک کمپین فوق‌العاده دست پیدا خواهید کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *