بهبود یک کمپین تبلیغات پادکستی

راهنمای تبلیغات روی پادکست(۵): بهبود نتایج یک کمپین پادکستی

شاید .

در یک مطلب قبل دادیم که از چهار تاکتیک می‌توانید اطلاعات و داده جمع‌آوری کنید و کمپین تبلیغاتی خود در یک پادکست را بررسی کنید. حالا که یک بخش یا تمام کمپین را بررسی کردید، باید به سراغ کار بروید. هر کسی که یک یا چند کمپین موفق در این زمینه اجرا کرده، می‌داند که برای رسیدن به موفقیت طولانی‌مدت، باید آزمایش کرد. باید مشکلات را بهبود بخشید و دوباره شروع به کار کرد.

بهبود یک کمپین تبلیغات پادکستی

تکرار کلید حل مشکل است

اگر تنها یک تبلیغ در یک قسمت یک پادکست منتشر کرده‌اید، نباید انتظار به وجود آمدن یک کمپین را داشته باشید. شنوندگان باید با برند شما آشنا شوند، شما را بشناسند و درک بهتری نسبت به محصول شما پیدا کنند. تا جایی که بودجه شما اجازه می‌دهد پادکست‌های مختلف را آزمایش کنید. این به شما اجازه می‌دهد که عملکرد چندین پادکست نسبت به یکدیگر را مقایسه کنید. حداقل سه تبلیغ در یک پادکست رزرو کنید، می‌توانید این تبلیغات را در طی سه اپیزود پخش کنید و از مواردی همچون پیشنهاد تخفیف و آدرس URL برای بهبود کمپین استفاده کنید.

استفاده از شاخص‌های چندگانه

فروش اهمیت بالایی در زمینه موفقیت دارد. اما بازدید صفحه لندینگ، منشن شبکه‌های اجتماعی و شاخص‌هایی از این قبیل هم مهم هستند. اگر فروش کمی دارید، به سیستم فروش (قیف فروش) خود نگاهی بندازید. مطمئن شوید که از مرحله آشنایی با برند تا مرحله خرید، یک روند ساده طی می‌شود و مخاطب قابلیت خرید آسان را دارد.

رویکرد خود را سازگار کنید

ممکن است که نتایج معمولی از تبلیغات در یک پادکست دریافت کرده باشید. با این حال انتظار بیشتری دارید. بهتر است که پادکست را کاملا گوش دهید و ببینید که مجری دقیقا چگونه تبلیغ شما را منعکس می‌کند. آیا پیام مشکل دارد  یا اینکه پیشنهاد شما باید بهتر و ترغیب‌کننده‌تر باشد؟

البته نتیجه گرفتن کمی زمان می‌برد. یک پادکست تا چند روز آینده هم شنیده خواهد شد. پس بعد از پخش اول همه چیز را تغییر ندهید. اجازه دهید که مخاطب بیشتر با شما آشنا شود.

پادکست‌های جدید و برنامه زمانی جدید را انتخاب کنید

گاهی اوقات، با اینکه محاسبات ما کاملا درست بوده و برنامه ما دقیق بوده، مخاطبین یک پادکست، واکنش خوب نسبت به کمپین ما ندارند. به صورت خلاصه که تبلیغ در این پادکست هیچ سودی ندارد. باید در چنین شرایطی پادکست‌های تازه را امتحان کنید. به دنبال مخاطبین متفاوت باشید. همچنین اگر بازخورد داشته‌اید، اما کم بوده، ناامید نشوید. دوباره هم می‌توانید تبلیغ خود را ادامه دهید. مخاطب نیازمند زمان برای تصمیم‌گیری است. پخش دوباره تبلیغ شما چند هفته بعد، می‌توانید فاکتور مهمی در تصمیم‌گیری باشد.

تکرار کردن

مرحله پایانی تکرار است. پیش از این گفتیم، دوباره هم باید بگوییم. بهترین نوع موفقیت در زمینه تبلیغات و اسپانسرشیپ پادکست، با تکرار کردن حاصل می‌شود. اما منظور ما تکرار یک تبلیغ مدام و بارها نیست. آزمایش کنید، تغییر ایجاد کنید و محصول جدید را تکرار کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *