اسپانسرشیپ پادکست

راهنمای تبلیغات روی پادکست(۳): طراحی یک کمپین پادکستی موثر بخش دوم

شاید .

در قسمت اول این مقاله به سه نکته در زمینه راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در یک پادکست اشاره کردیم. حالا نکات باقی‌مانده را روشن خواهیم کرد.

قدم چهارم: انتخاب پرسونای شنونده پادکست

شنوندگان پادکست در حال رشد هستند و تنوع بیشتری پیدا کرده‌اند. باید مشتریان هدف خود را مشخص کنید و نسبت به آن‌ها به دنبال یک پادکست باشید. سن، جنسیت، میزان درآمد و اخلاقیات کلی افراد را در نظر بگیرید. همه این‌ها در انتخاب پادکست تاثیرگذار خواهد بود.

در هزارو شما میتوانید پرسونای مخاطب خود را انتخاب کنید و پادکست های مرتبط با آن را پیدا کنید.


اسپانسرشیپ پادکست

قدم پنجم: بودجه را مشخص کنید

پادکست‌های خارجی عموما از مدل CPM استفاده می‌کنند. با این حال پادکست‌های داخلی نرخ تبلیغاتی خود را ارائه نمی‌کنند. هر چند ماشین حساب هزارو میتوانید نرخ متوسط تبلیغات پادکستی را داشته باشید. اما باید نسبت به بودجه یک گزینه را انتخاب کرد. همچنین تنها به یک تبلیغ در یک اپیزود بسنده نکنید. سعی کنید که تبلیغ خود را در چندین اپیزود پخش کنید، چون امکان بالا رفتن فروش و درآمد شما بالاتر خواهد رفت.

قدم ششم: انتخاب پادکست

پس از مشخص کردن شنونده و بودجه، حالا باید بهترین پادکست را انتخاب کنید. پادکست باید با اهداف شما سازگار باشد. دسته‌بندی پادکست، شخصیت مجری و مشخصات شنونده همگی در اسپانسرشیپ پادکست مهم هستند.

تبلیغات پادکست همانند تبلیغات هوشمند اینترنتی نیست. نمی‌توان برای هر سلیقه یک تبلیغ را انتخاب کرد. با این حال داده زیادی توسط هر پادکست ارائه می‌شود. باید با این داده‌ها و مشاهدات خود یا مشاور تبلیغاتی تصمیم بگیرید. گاهی اوقات پادکست‌ها داده‌های فراوانی از مخاطبان خود دارند و این داده‌ها به کمک شما خواهد آمد.

البته همه چیز به محصول شما بستگی دارد. اگر محصول شما چندین دسته را شامل می‌شود، محدود به یک ژانر پادکست نشوید. همچنین می‌توانید چندین پادکست را انتخاب کنید و بهترین خروجی را برای همکاری طولانی‌مدت گزینش کنید. در نظر داشته باشید که محتوا تبلیغ خود را با محتوا پادکست سازگار کنید. مثلا یک پادکست علمی، نیازمند یک لحن، محصول و برخوردی علمی‌ است.

قدم هفتم: نقاط مشخص

یک قسمت پادکست از سه بخش پیش‌درآمد، میانه و پایان‌بندی تشکیل شده. هر کدام از این قسمت‌ها قیمت متفاوت و تاثیر متفاوتی خواهد داشت.

  • پیش‌درآمد(Pre roll): یک تبلیغ ۲۰ تا ۳۰ ثانیه‌ای کارآمد خواهد بود. اکثر مخاطبین هم تبلیغ را گوش می‌دهند چون نمی‌خواهند هیچ چیز از قسمت را از دست دهند. قیمت هم از میانه پادکست عموما کمتر است.
  • میانه(midroll): در میانه می‌توانید تبلیغی بیشتر از ۶۰ ثانیه هم داشته باشید. در این قسمت مجری هم می‌توانید شخصی‌تر صحبت کند و تجربه خود را با تبلیغ مخلوط کند. در این شکل زمان بیشتری برای معرفی دارد و تمرکز روی محصول بیشتر است.
  • پایان‌بندی(postroll): یک تبلیغ کوتاه در پایان قسمت. عموما این بخش ارزان‌ترین قسمت است. اگر با یک تبلیغ در ابتدا برنامه تلفیق شود، کارآمد خواهد بود. اکثر مخاطبین وفادار پادکست این قسمت را می‌شنوند. همچنین به خاطر نزدیکی به پایان، سرعت خرید بالاتر خواهد رفت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *