تبلیغات روی پادکست فارسی

راهنمای تبلیغات روی پادکست (۱): آیا تبلیغات روی پادکست کار میکند؟

شاید .

از تولد پادکست تا به حال، هنوز یک دهه هم کامل نشده. با این حال این رسانه توانسته که مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند. هر روز شاهد این هستیم که این رسانه چه در ایران و چه در سرتاسر جهان گسترش پیدا کند. چند سال پیش تصور اینکه مردم به یک فایل صوتی طولانی گوش کنند دور از ذهن بود، اما حالا این اتفاق رخ داده.

تبلیغات روی پادکست فارسی

مخاطبین حالا امکان این را دارند که با یک رسانه خلاق، کاریزماتیک و سرگرم‌کننده ارتباط برقرار کنند. رسانه‌ای که شبیه به دیگر رسانه‌ها نیست و آزادی عملی فراوانی به سازنده و مخاطب ارائه می‌دهد. اگر شما هم به فکر تبلیغ محصول خود در یک پادکست هستید، باید به صورت درست وارد اسپانسرشیپ پادکست شوید.  

در هزارو قصد داریم که چندین نکته در مورد تبلیغات و اسپانسرشیپ پادکست را به شما معرفی کنیم. اما ابتدا به تبلیغات باید فکر کرد. در ادامه با پنج دلیل برای استفاده از تبلیغات پادکست آشنا خواهیم شد. اگر این پنج دلیل را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که یکی از گام‌های اصلی تولید یک سری تبلیغ و محتوا خوب است. با ما همراه باشید.

میزبان خوب پادکست، تبلیغ خوب می‌سازد

اگر قصد دارید که یک تبلیغ ۳۰ ثانیه‌ای را ضبط و منتشر کنید، نمی‌توانید با شیوه‌های سنتی پیش بروید. مثلا اگر به رادیو ملی گوش دهید، یک تبلیغ را ممکن است چند بار در روز در ساعات مختلف گوش کنید. اما پادکست اینطور نیست. هر مخاطبی مقداری از زمان خود را به یک میزبان و یک پادکست اختصاص می‌دهد.

پیشنهاد ما این است که تبلیغات خود را برای این میزبان‌ها بفرستید و از آن‌ها بخواهید که خودشان تبلیغ را ضبط کنند. مردم به میزبان و مجری محبوب خود اطمینان دارند. از مجری بخواهید که کمی در مورد محصول شما صحبت کند و آن را به مخاطبان خود معرفی کند.

ما در هزارو این کار را به رایگان برای شما انجام میدهیم، داستان کسب و کار شما را برای اجرا به میزبان مناسب واگذار میکنیم و در پادکست مناسب قرار میدهیم.

اسپانسر شدن روی پادکست فارسی

تبلیغات پادکست محتوایی کاملا همسان است

اگر تبلیغ خود را به تلویزیون واگذار کنید، این تبلیغ در زمان استراحت بین برنامه‌ها پخش خواهد شد. اما می‌توانید محصوا خود را در لا به لای مطالب پادکست معرفی کنید. این کار به عهده مجری است و او تبلیغی را طراحی می‌کند که برای شنونده جذاب است.

شنوندگان پادکست فارسی توجه خواهند کرد

این آمار مربوط به شنوندگان پادکست است:

  • ۹۰ درصد شنوندگان به تبلیغات گوش می‌دهند
  • ·       ۸۰ درصد می‌توانند نام یک برند ذکر شده در پادکست را به یاد بیاورند
  • ·       ۶۷ درصد می‌توانند مشخصات دقیق و آفر محصول را به یاد بیاورند

حال این آمار را با آمار زیر مقایسه کنید:

  • ۷.۳ درصد خوانندگان روزنامه می‌توانند نام اسپانسر را به خاطر بسپارند
  • ·       ۳۴ درصد بینندگان تلویزیونی محصول معرفی شده را به خاطر می‌سپارند
  • ·       ۴۳ درصد مردم تبلیغات اینترتی را به خاطر می‌سپارند

تبلیغ در پادکست مهر تایید میزبان است

هنگامی که یک مجری یا میزبان محصولی را معرفی می‌کند، آن را تنها به مخاطبین فراوانی خود عرضه نمی‌کند. بلکه از اعتماد آن‌ها بهره می‌گیرد. مجری پادکست این اعتماد را به برند شما قرض می‌دهد. این بدین خاطر است که میزبان‌ها تمرکز و توجه فراوانی به برند پادکست خود دارند و تبلیغات را به درستی و دقت انتخاب می‌کنند. چند نفر هستند که میتوانند حرفهایی را در گوش شما زمزمه کنند؟ پادکست رسانه ای بسیار شخصی و با اعتماد بالا است.

شنوندگان خرید می‌کنند

Midroll مدتی پیش آماری را منتشر کرد. بر اساس این آمار، ۶۱ درصد شنوندگان پادکست آن‌ها، محصولات معرفی شده را خریداری کرده بودند. این یک رقم واقعا بالا و مناسب است.

در ادامه این مقاله پنج قسمتی با ما همراه باشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *